Tak! On jest królem PDF Drukuj
czwartek, 04 stycznia 2018 09:23
„Tak! On jest królem” to scenariusz jasełek wykonany przez uczniów naszej szkoły z klas III c i III e przygotowanych przez s.Sawianę, P. Karolinę Wojnar- Wałowską,, P. Iwonę Parzuchowską oraz P. Beatę Jaszczyk- Szczerba. To piękne przedstawienie o narodzinach Króla- Jezusa, Syna Bożego wprowadziło nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia i pomogło nam na tę chwile przenieść się do Betlejem, gdzie razem
z pastuszkami i królami przy akompaniamencie pięknych pastorałek i kolęd mogliśmy wyśpiewać i potwierdzić, że On- Bóg –Maleńka Miłość jest Królem naszych serc.

Starsze klasy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum obejrzały współczesną wersję scen świątecznych, których wiodącym motywem było poszukiwanie wartości w świecie, w którym żyjemy. Przedstawienie przygotowane zostało przez uczniów klasy VII b i VII a wraz z uczącymi katechetami.

Po każdym przedstawieniu rozdane zostały nagrody dla uczestników konkursu szkolnego na Najpiękniejszego Anioła i Szopkę Bożonarodzeniową.
„Już nadszedł czas, już Dziecię się zrodziło a razem z Nim, maleńka przyszła Miłość”- życzmy sobie, aby w Nowym 2018 roku ta miłość i dobro zawsze w nas zwyciężały.