Kolejna edycja Dnia Talentów PDF Drukuj
piątek, 23 marca 2018 09:37
 W sobotni poranek, 17 marca 2018 roku, w sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu odbyła się kolejna edycja Dnia Talentów, zorganizowana przez Dyrekcję, grono pedagogiczne i uczniów ZSO nr 5.
W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, hasło przewodnie uroczystości brzmiało: ”To Polska właśnie".
Pani Dyrektor Iwona Chęcińska powitała przybyłych na uroczystość gości, rodziców, nauczycieli i uczniów oraz uhonorowała dyplomem wieloletniego sponsora Dnia Talentów, pana Rafała Adamskiego.
Potem rozpoczęły się występy, podczas których uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje talenty. Historia Polski „opowiedziana” w pantomimie, uroczysty walc z parasolkami, muzyka Fryderyka Szopena, „Dumka na dwa serca” i inne patriotyczne utwory wzbudziły podniosłe uczucia wśród słuchaczy. Nie zabrakło również występów typowo rozrywkowych: na scenie pojawił się naśladowca Sławomira i wykonał utwór „Miłość w Zakopanem”, były „Lejdis ze Śląska” i „Pan Hilary” wyrecytowany w gwarze, a nawet „Trudne sprawy”, opowiadające zagłębiowską legendę z przymrużeniem oka. Uznanie obecnych zdobył również występ gimnazjalistek, które pięknie zaśpiewały piosenkę przy akompaniamencie profesjonalnego zespołu muzycznego, Na koniec uroczystości, która z pewnością na długo zapadnie w pamięć widzów, wszyscy występujący wraz z publicznością wykonali wspólnie utwór „Kocham Cię Polsko”.
Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z uroczystości.