Uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej PDF Drukuj
poniedziałek, 15 października 2018 11:03
  "Obyś cudze dzieci uczył" ! Fakt, iż wśród polskich przysłów pojawiło się właśnie takie, świadczy o tym, że zawód nauczyciela nie należy do najłatwiejszych.Zawód nauczyciela to praca dla ludzi z pasją, kreatywnych. A takie jest właśnie grono pedagogiczne w ZSO nr 5. 12 pazdziernika w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor złożyła wszystkim pracownikom szkoły
życzenia z okazji ich święta, podziękowała również za trud włożony w wychowywanie młodzieży. A my nauczyciele-jak zawsze- będziemy rozwijać talenty uczniów i inspirować ich do działania. Jak napisała Z. Kucówna: Zawód pedagoga jest jednym z najbardziej niewdzięcznych zawodów na świecie. Uczysz wbrew temu, którego uczysz. (…) I jeśli w tym zawodzie jest coś z powołania, to to, że uczysz pomimo wszystko wytrwale, wiedząc, że zostaniesz doceniona przez ucznia dopiero w przyszłości.