Kropkowy zawrót głowy w świetlicy PDF Drukuj
poniedziałek, 16 września 2019 14:18
Trzynastego w piątek, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Kropki ,w świetlicy ogólnej poznaliśmy historię Vashati, dziewczynki, która dzięki swej nauczycielce uwierzyła w moc możliwości, ba, nawet odkryła talent, w który szczerze wątpiła. Po obejrzeniu krótkiego filmu rozpoczęliśmy naszą przygodę z Kropką w roli głównej. W dobry nastrój wprowadziła nas zabawa ruchowa przy muzyce- znikające kropki. Zabawa poznawcza- kropkowa szyfrowanka- uruchomiłapotencjał intelektualny naszych dzieciaków. Aby dać wyraz naszym emocjom powstał wspólny obraz, dla którego inspiracją była jedna mała kropka, postawiona przez nauczyciela na środku arkusza papieru. Przy pomocy farb, patyczków, ziemniaków, palców dłoni, stworzyliśmy abstrakcyjny, wyjątkowy, pozwalający na nieskończoną interpretację obraz. Podsumowaniem zajęć stała się sesja fotograficzna naszych świetliczaków, twarze udekorowane kolorowymi piegami będą początkiem świetlicowej galerii. Zajęcia zakończone ewaluacją pokazały dzieciom, iż budowanie pozytywnej samooceny oraz pewności siebie, wcale nie jest trudne, może łączyć się z doskonałą zabawą i radosnym nastrojem.