Konkursy historyczne czyli historia nauczycielką życia PDF Drukuj
poniedziałek, 04 listopada 2019 09:29
 Dwa pierwsze miesiące roku szkolnego 2019/2020 upływają w naszej szkole wyjątkowo historycznie. W październiku wzięliśmy udział w III
regionalnym konkursie wiedzy historycznej im. Bogusława Kabały w IV LO im St Staszica - dwóch naszych przedstawicieli weszło w szranki z najlepszymi historykami szkół podstawowych naszego miasta. Bartek Krzemiński z VIII c zajął w konkursie świetne V miejsce – a poziom konkurencji i samego konkursu był bardzo wysoki.W konkursie Trudne drogi do niepodległości, organizowanym przez SP nr 23 i SP nr 13, startowaliśmy zespołowo:
: Kamil Leszczyński, Bartek Krzemiński i 
Wiktor Kowalczyk.
Przez IV rundy drużyna utrzymywała się na II miejscu. Feralna – V runda przesunęla nas na miejsce IV. Ale cóż – historia jest nauczycielką życia a my nie powiedzieliśmy ostatniego zdania: w przyszłym roku wygrana należeć będzie do nas! A już w tym tygodniu czeka nas zmaganie z Wojewódzkim Konkursem Historycznym -trzymajmy wszyscy kciuki za 10 naszych młodych historyków.