Świetlica Szkolna - Informacje Ogólne PDF Drukuj
wtorek, 27 października 2009 23:07
„ŚWIETLICA, TO MIEJSCE, GDZIE DZIECKO MOŻE I CHCE, A NIE MUSI CZY POWINNO”

Wychowawcy świetlicy:
mgr Gabriela Michalak – kierownik świetlicy
mgr Elżbieta Leks - wychowawca

Zajęcia świetlicowe organizowane są w godzinach: 7.00 – 17.00.

Opieką w świetlicy objęci są w pierwszej kolejności uczniowie klas I-III SP, których rodzice pracują zawodowo oraz wypełnili kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej. W uzasadnionych przypadkach działania opiekuńcze kierowane są również w stosunku do uczniów niezapisanych lub starszych, którzy z różnych powodów wymagają opieki ze strony szkoły. Pomieszczenie świetlicy sąsiaduje z jadalnią, w której wydawane są posiłki.

W świetlicy obecnie pracuje trzech wykwalifikowanych wychowawców-pedagogów. Działalność świetlicy reguluje Regulamin świetlicy oraz Plan pracy świetlicy zatwierdzony przez dyrekcję szkoły.

Wychowawcy, aby uniknąć nudy, organizują w świetlicy różnorodne zajęcia: manualne, czytelnicze, umuzykalniające, ruchowo-sportowe, praktyczno-techniczne, rozwijające horyzonty umysłowe, audio-wizualne. Pomagamy uczniom w odrabianiu prac domowych, doskonaleniu umiejętności czytania oraz organizujemy liczne konkursy i imprezy okolicznościowe.

Wychowawcy nie zapominają, że świetlica jest przede wszystkim miejscem odpoczynku i zabaw dzieci, które przebywają w niej przed i po zajęciach lekcyjnych.

Uwzględniając prawa dziecka, na co dzień przeciwdziałamy przemocy, prowadzimy zajęcia integrujące zespół świetlicowy oraz zajęcia z zakresu komunikacji interpersonalnej, tak, by każdy uczeń czuł się w naszej świetlicy bezpiecznie w myśl powiedzenia: "Świetlica mój drugi dom".

Poprawiony: wtorek, 01 września 2015 18:24