Oferta Specjalistyczna PDF Drukuj

Psycholog szkolny

Do zadań psychologa w szkole należą miedzy innymi działania diagnostyczne, diagnozowanie sytuacji wychowawczej, udzielanie pomocy psychologiczno- pedagogicznej, podejmowanie działań interwencyjnych i mediacyjnych w sytuacjach kryzysowych, wspieranie uczniów w rozwoju ich indywidualnych zainteresowań i możliwości, a także współpraca z rodzicami i nauczycielami.

Do psychologa mogą zgłosić się Uczniowie, którzy mają problemy w szkole lub domu, problemy w kontaktach z rówieśnikami, wtedy, kiedy coś utrudnia im dobre funkcjonowanie lub nie radzą sobie ze stresem, ale także wtedy kiedy chcą podzielić się swoimi sukcesami bądź mają ciekawe pomysły i inicjatywy, które chcieliby zrealizować.

Psycholog współpracuje także z Rodzicami i Nauczycielami, którzy zauważają u Dzieci trudności bądź chcą je lepiej zrozumieć.

O technikach uczenia się słów kilka - pdf 309.81 KB

Specyficzne trudności w uczeniu się - pdf 50.48 KB