programowanie logo

 
Misja Szkoły

  Misją naszej szkoły jest wychowanie dziecka akceptującego siebie i innych, potrafiącego odnaleźć swoje miejsce w życiu.

 
Reforma edukacji PDF Drukuj

  W związku z licznymi zapytaniami ze strony rodziców i nauczycieli dotyczącymi reformy oświaty Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z informacjami na:

  1. stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej http://reformaedukacji.men.gov.pl/
  2. stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php?page=NewsPage&menuItemId=1014
  3. Broszurą informacyjną "Dobra Szkoła" - pdf 1.72 MB
  4. Nowa podstawa programowa - pdf 1.99 MB
 
Wsparcie na starcie PDF Drukuj
piątek, 28 lipca 2017 19:26

  Gmina Sosnowiec dla każdego ucznia, który po raz pierwszy we wrześniu 2017 roku rozpocznie naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej przeznacza 500 złotych.

  Jednorazowe świadczenie pieniężne udzielane jest dzieciom, które po raz pierwszy w roku szkolnym 2017/2018 rozpoczną realizację obowiązku szkolnego w klasie pierwszej.

  Termin składania wniosków od 1 do 15 września 2017 r. w sekretariacie szkoły.

  Poniżej zamieszczamy uchwałę Rady Miejskiej dotyczącą jednorazowego świadczenia pieniężnego dla dzieci rozpoczynających naukę w klasie pierwszej wraz z regulaminem udzielania jednorazowego świadczenia pieniężnego na rzecz dzieci rozpoczynających realizację obowiązku szkolnego w klasie pierwszej szkoły podstawowej na terenie miasta Sosnowca w roku szkolnym 2017/2018 - stanowiącym załącznik do uchwały:

Uchwała - pdf 183.23 KB

 
Konkurs Bezpieczeństwo w Sieci PDF Drukuj
czwartek, 29 czerwca 2017 19:52
  W szkolnym konkursie Bezpieczeństwo w sieci I miejsce zajął Oskar Osiński. W konkursie Fraszki i wierszyki a temat techniki I miejsce zajęła Natalia Szarwark, a w konkursie Fraszki i wierszyki na temat informatyki I miejsce zajął Tomisław Tylutki. Konkursy przygotowała pani Monika Bagińska. Serdecznie gratulujemy.
 
Zakończenie Roku Szkolnego PDF Drukuj
piątek, 23 czerwca 2017 00:00
15  I już wakacje. Po ciężkiej pracy uczniowie wreszcie mają zasłużony czas wolny. 23 czerwca na uroczystych akademiach pożegnaliśmy szkołę wprowadzeni w klimat wakacyjny. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku i już czekamy na nowy rok szkolny.
Więcej…
 
Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Plastyczny PDF Drukuj
środa, 21 czerwca 2017 19:58
Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Plastyczny "Sekretne życie drzew" rozstrzygnięty
 
I Miejsce
Oliwier Dubielak SP nr 21 Sosnowiec. Nauczyciel prowadzący - p.Małgorzata Niedbał
 
II Miejsce
Wiktoria Ozga SP nr 7  Czeladź. Nauczyciel prowadzący - p.Anna Czerkiewnik
 
III Miejsce
Szymon Dąbek SP nr 19 Sosnowiec. Nauczyciel prowadzący - p. Beata Porada
 
wyróżnienie
Nikole Staniszewska SP nr 10 Dąbrowa Górnicza. Nauczyciel prowadzący p. Edyta Adamczyk
 
wyróżnienie
Dominika Maruszyj SP nr 11 Dąbrowa Górnicza. Nauczyciel prowadzący p. Violetta Pilzak
 
  Inspiracją do zorganizowania konkursu stały się obchodzone w czerwcu Dni Lasu i Zadrzewień oraz Książka Roku 2016 Petera Wohllebena "Sekretne życie drzew". Autor opowiada fascynujące historie z życia lasu - o zdumiewających zdolnościach drzew do porozumiewania się ze sobą, troszczenia o młode drzewa i starych sąsiadów, odczuwania i pamięci. Przytacza wyniki najnowszych badań naukowych, dzieli się swoimi obserwacjami z codziennej pracy w lesie. Otwiera przed nami sekretny świat, jakiego dotąd nie znaliśmy.
  Organizatorzy konkursu Katarzyna Łukaszewicz Cholewa I Ewa Moneta serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom pod okiem których dzieła powstały.
 
Z kulturą za pan brat, czyli edukacja kulturalna od kuchni’ PDF Drukuj
środa, 21 czerwca 2017 19:07

3  Klasa IIId realizując projekt "Z kulturą za pan brat, czyli edukacja kulturalna od kuchni" zakończyła właśnie piąty i ostatni już moduł "Film". Uczniowie poznali najciekawsze elementy produkcji filmowej skupiając się na metodzie konstruowania filmowych kadrów oraz powstawania poszczególnych etapów produkcji.

Więcej…
 
Olimpiady językowe PDF Drukuj
poniedziałek, 12 czerwca 2017 13:11

  Wyniki ogólnopolskich olimpiad języka angielskiego dla klas I-III SP

  Z dumą i radością informujemy o wynikach naszych uczniów w dwóch ogólnopolskich konkursach–olimpiadach z języka angielskiego dla klas I-III SP. W drugim semestrze odbyły się dwie takie olimpiady:” Olimpusek 2017 sesja wiosenna” oraz „Zuch 2017 edycja roczna”. 

Więcej…
 
Bezpieczne wakacje. Bezpiecny internet PDF Drukuj
środa, 07 czerwca 2017 00:00

2  Dnia 07.06.2017 gościliśmy w naszej szkole starszego sierżanta Mariusza Trocińskiego, który przypomniał uczniom klas piątych i szóstych o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas wakacji. Dzielnicowy M.Trociński mówił także o zagrożeniach, jakie niesie za sobą nieumiejętne korzystanie z portali społecznościowych. Uczniowie dowiedzieli się jakie przejawy działań uznawane są za cyberprzemoc oraz jakie konsekwencje mogą zostać wyciągnięte za stosowanie rówieśniczej agresji elektronicznej.

Więcej…
 
MASTER OF ENGLISH 2017 - znamy już wyniki! PDF Drukuj
środa, 07 czerwca 2017 00:00

3  7 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców III edycji gimnazjalnego konkursu języka angielskiego Master of English, który odbył się 31 majau 2017 roku. Konkurs przeprowadzony został na trzech poziomach językowych: dla klas pierwszych oraz  drugich i trzecich, i obejmował całoroczny materiał leksykalno-gramatyczny z języka angielskiego.

Więcej…
 
Piknik Naukowy PDF Drukuj
niedziela, 04 czerwca 2017 00:00

5  Nasz udział w Pikniku Naukowym w Warszawie. 2-4 czerwca uczniowie Gimnazjum nr 8 należący do Klubu Młodego Odkrywcy Eksplorek w ramach nagrody za jeden z najlepszych scenariuszy pikniku naukowego zwiedzali CNK, wzięli udział w warsztatach, oraz prowadzili stoisko na Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, na Stadionie Narodowym w Warszawie.

O tym wydarzeniu poinformował na swojej stronie www, oraz facebooku Kurier Miejski:

http://www.kuriermiejski.com.pl/wydarzenia/53-wydarzenia/2034-klub-mlodego-odkrywcy-eksplorek-na-pikniku-naukowym-w-warszawie.html

Dokładne sprawozdanie znajduje się na stronie:

https://pracowniafizchem.wordpress.com/2017/06/07/piknik-naukowy-i-pobyt-kmo-eksplorek-w-centrum-nauki-kopernik-2-4-06-2017/

Więcej…
 
Dzień Bezpieczeństwa PDF Drukuj
sobota, 03 czerwca 2017 00:00

1  3 czerwca uczniowie klasy Vc i VI b wzięli udział w "Dniu Bezpieczeństwa". Imprezę na dworcu kolejowym Sosnowiec Główny zorganizowali kolejarze, policjanci i strażnicy miejscy. Uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa, obejrzeli lokomotywy (spalinową i elektryczną), drezynę hydrauliczną oraz UNIMOG – samochód poruszający się zarówno po drodze, jak i po torach.

Więcej…
 
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2017/2018 PDF Drukuj
piątek, 02 czerwca 2017 12:05

  Postanowienie Śląskiego Kuratora Oświaty w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów do klas pierwszych publicznych szkół ponadgimnazjalnych, klasy pierwszej trzyletniej branżowej szkoły I stopnia, na semestr pierwszy klas pierwszych publicznych szkół policealnych, do publicznych szkół podstawowych dla dorosłych, na rok szkolny 2017/2018 znajdują się na stronie:

http://www.kuratorium.katowice.pl/userfiles/file/Rekrutacja/2017/zalnr1.PDF

Więcej…
 
Podsumowanie Dni Ziemi PDF Drukuj
piątek, 02 czerwca 2017 00:00

1  W piątek 2 czerwca 2017 r. na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego odbyły się obchody XXV Dni Ziemi. Podczas uroczystej sesji podsumowującej uczestnicy wysłuchali wykładu popularnonaukowego dr Marka Rumana „W kierunku natury – sensacje hydrologiczne” oraz obejrzeli prezentację mgr Elżbiety Markowiak „Sosnowiec – piętnaste miasto w Polsce”.

Więcej…
 
Ogłoszenia biblioteczne! PDF Drukuj
wtorek, 30 maja 2017 12:05
  1. Wypożyczenia książek do 31 maja 2017
  2. Zwroty książek do 9 czerwca 
  3. Zwroty podręczników  odbywać się będą  klasami w obecności wychowawców:
  • klasy 1 – 2 gimnazjum 12- 13 czerwca
  • klasy 4 – 5 19 – 20 czerwca
  • klasy 1 – 3 szkoły podst. 12 – 21 czerwca

Bardzo prosimy o wcześniejsze sprawdzenie kompletności zestawu podręczników i sprawdzenie stanu podręczników (zniszczenie, płyta). W przypadku nieobecności ucznia prosimy o dopilnowanie zwrotu kompletu podręczników w terminie.

 
Relacja z konkursu PDF Drukuj
poniedziałek, 29 maja 2017 10:11

  Informujemy, że w tegorocznej edycji Wyjątkowego konkursu z języka polskiego dla uczniów gimnazjum, zorganizowanego przez p. Donatę Grzesiak i p. Edytę Pardałę, zwyciężyli:

Weronika Suwart z klasy IIIB- I miejsce

Magdalena Biesaga z klasy IC- II miejsce

Natalia Sikoraz klasy IIB- III miejsce

  Zwycięzcom gratulujemy, pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy sukcesów w kolejnym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że zapamiętacie, że w Indiach mieszkają Hindusi, a nie Indianie... Do zobaczenia za rok!

 
III Sosnowieckie Zawody Integracyjne w Piłce Nożnej PDF Drukuj
piątek, 26 maja 2017 00:00
1  26 maja zostały rozegrane III Sosnowieckie Zawody Integracyjne w Piłce Nożnej. Okazały się one dla naszych sportowców kolejnym sukcesem. Po zaciętej walce i wielu meczach zajęli oni I miejsce drużynowo. Po otrzymaniu medali radości i szczęściu nie było końca. Zawody zakończyły się wspólnym biesiadowaniem przy grillu oraz słodkim poczęstunkiem.
Więcej…
 
V Charytatywny Bieg na rzecz Hospicjum PDF Drukuj
czwartek, 25 maja 2017 19:34

V bieg Logo

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu składa wyrazy wdzięczności organizatorom, sponsorom, biegaczom, nauczycielom, rodzicom i uczniom, wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji 5 Charytatywnego  Biegu na Rzecz Hospicjum św.Tomasza 

  21 maja na Górce Środulskiej w Sosnowcu odbył się 5 Charytatywny Bieg na Rzecz Hospicjum 'Zdobądź swoje Monte Cassino'. Organizatorami Biegu była nasza szkoła - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu oraz Uczniowski Klub Sportowy Tramp działający przy ZSO nr 5. Wsparcia organizacyjnego udzieliło nam Hospicjum Domowe św. Tomasza Apostoła oraz MOSiR Sosnowiec.  Patronat nad tą charytatywną imprezą objął prezydent Sosnowca Pan Arkadiusz Chęciński, a opiekę medialną Radio Eska, Telewizja Silesion, TVP 3 Katowice i Kurier Miejski.

Więcej…
 
Wyniki Gimnazjalnego Konkursu Języka Niemieckiego PDF Drukuj
czwartek, 25 maja 2017 00:00

  W dniach 17 i 25 maja 2017 r. nasi Gimnazjaliści sprawdzali swoją wiedzę z języka niemieckiego. Oto wyniki konkursu:

poziom podstawowy:

I miejsce - Aleksandra Kucharska (IA)

II miejsce - Wiktor Patla (IB)

III miejsce - Andrzej Kijowski (IA)

wyróżnienie - Andrzej Janaszek (IB)

poziom zaawansowany:

I miejsce - Sebastian Sikora (IIB)

II miejsce - Roksana Wróbel (IIIC)

III miejsce - Piotr Sadowski (IIB)

wyróżnienie - Paulina Madejak (IIA)

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

opiekunowie – p. Małgorzata Cichoń – Mastalerz i p. Dorota Niżnik

 

Ewaluacja - Raport

Reklama

Projekt „Nasze nowe możliwości"

Reklama

Projekt „Poszerzamy możliwości"

Reklama

Europejski Fundusz Społeczny

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Statystyka Odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj275
mod_vvisit_counterWczoraj1328
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2593
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu8982
mod_vvisit_counterW tym miesiącu27086
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu44187
mod_vvisit_counterWszystkich odwiedzin2634292

Aktualnie: gości 22, 
botów 1 połączonych
IP gościa: 54.198.0.187
 , 
Dziś jest 23 Sie 2017